Články

zpět novějšístarší

Soutěž RoboRAVE 2017

čtvrtek 16. 3. - pátek 17. 3. 2017

Ve dnech 16.3. - 17.3. 2017 proběhl v Pardubickém IDEONU IV. ročník soutěže ve zhášení svíček (hašení požáru) RoboRAVE, pod hlavičkou Asociace pro mládež a techniku AMAVET, o.s., společně s Inguiry Facilitation Inc., USA a dalšími spolupořadateli.

     Letos se  soutěže zúčastnilo celkem 18 týmů, kteří bojovali o přední umístění. Za naši školu bojovalo celkem 6 týmů se svými robotickými vozítky a mohu říci, že velice úspěšně. Boj o prvenství byl nelítostný a každý tým do toho dal to nejlepší. První místo jsme sice nezískali, ale na druhé místo se probojoval náš tým Faffr3 v obsazení Tomáš Berger a Václav Zmítko, na páté místo pak tým Masters of NXT  ve složení David Frau, Matěj Kolář, Jakub Ešpandr a další místa pak zaujaly naše týmy FF20, Roboball, Scorpion a  RoboJet . Do dalšího ročníku bude snahou našich týmů obsadit nejvyšší posty a pokusit se získat prvenství v soutěži, a tím se zúčastnit mezinárodní soutěže v USA. To je i náš cíl pro rok 2018.

     A co je to vlastně soutěž RoboRAVE? RoboRAVE International je největší robotická soutěž pořádaná od roku 2001 ve státě Nové Mexiko v USA pro žáky ve věku od 9 do 18 let. Program “Inquiry Facilitators Inc., RoboRAVE International” přináší soutěž ve stylu sportů, která děti sbližuje s akademickými a praktickými pracovními dovednostmi 21. století zpřístupňováním světa vysokých technologií. Název soutěže vychází z anglického Robots Are Very Educational (volně přeloženo: Roboti jsou velmi přínosní pro vzdělávání). 

Vedoucí: Jaroslav Bartel

                                                                    

22. 3. 2017   Mgr. Kateřina Jiroutová