Články

zpět novějšístarší

1. místo v přespolním běhu

čtvrtek 14. 9. 2017

Ve čtvrtek 14. 9. se na Dostihovém závodišti Pardubice sešli nejlepší přespolní běžci základních a středních škol našeho okresu.

Stovky závodníků zaplnily od 9.00 celý areál. Naši vytrvalci přijeli obhájit loňské vítězství a postoupit do krajského finále.  Obhajoba je vždy těžší, soupeři byli opět vynikající, ale na naše běžce nevyzráli.

Závod vedl po celém obvodu závodiště na těžké mokré trávě.  Od prvních metrů všem utekl
Richard Hynek, který nakonec také zvítězil, na 3. místě skončil Josef Jurica, Lukáš Jukl na 6. a na 12. místě doběhl Marek Mrskoš, nováček soutěže.

Tímto vítězstvím se naši studenti kvalifikovali do krajského finále v Hlinsku, které se koná 10. října. Všem vytrvalcům patří dík.