Články

zpět novějšístarší

Vánoční herní turnaj na SPŠE Pardubice

středa 20. 12. - čtvrtek 21. 12. 2017

V pořadí už 3. ročník vánočního herního turnaje na SPŠE v Pardubicích se odehrával od středy 20. prosince do čtvrtka 21. prosince 2017.

Tento ročník se zaměřil na hry League of Legends, Hearthstone, Rocket League a v neposlední řadě si mohli i nehrající studenti zahrát na virtuální realitě poháněnou herním notebookem od MSI. Do turnaje se přihlásilo přes 70 hráčů, z toho se zformovalo 8 týmů do League of Legends a zbytek hráčů se utkalo proti sobě v karetní hře Hearthstone. Hráči tento rok mohli mnohem lépe poznat, jak to vypadá na opravdových turnajích – tento rok pomohli organizátorům jejich partneři – Lancraft, MSI, CZ.NIC, DXRacer a Yenkee – uspořádat pro studenty doposud největší herní turnaj v historii školy. Hráči tentokrát mohli hrát na nadupaných strojích od MSI a periférií Razer. Celá infrastruktura byla pak poháněna českým routerem Turris Omnia, který byl poskytnut sdružením CZ.NIC.

Turnaj se vyvedl, hráči byli tento rok a stejně jako i předešlé roky velmi soutěživí – týmy bojovaly do posledních sil a tím udělali celý turnaj velmi zajímavý. Hlavní zápasy z obou dnů mohou být zpětně přehrány na YouTube kanálu SPŠE Gaming.

Výsledky turnaje LoL:

  • 1. Zero PaiN eSports
  • 2. Divine Slayers
  • 3. Pro Pepu

Výsledky turnaje HS:

  • 1. Tomáš Macke
  • 2. Matouš Strmiska
  • 3. František Voltr

Po turnaji si hráči mohli dát přátelský souboj v Rocket League, což se ukázalo jako hra, která by mohla být zařazena i do příštího hlavního herního turnaje díky své vysoké účasti. Tento rok mohli hráči vyhrát mnoho zajímavých cen od partnerů.

Závěrem bychom chtěli poděkovat hráčům za jejich účast, našim skvělým pomocníkům ale i sponzorům za ceny do soutěže a poskytnutí infrastruktury.

18. 1. 2018   Mgr. František Věcek