Články

zpět novějšístarší

Březnový lyžařský kurz v Rakousku

sobota 16. 3. - sobota 23. 3. 2019

Letos jsme již podruhé navštívili penzion Eckhausel ve Weyeru, který se stává stabilním místem pobytu pro naše lyžařské kurzy v Rakousku.

Ve dnech 16. – 23. března 2019 zde 33 žáků ze tříd 1. A, 1. B, 1. E, 1. G a 1. I absolvovalo lyžařský výcvikový kurz. Denně jsme z Hollersbachu vyjížděli lanovkou na Rosterhöhe, kde nás čekalo na 170 km perfektně upravených sjezdových tratí skiarény Kitzbühel. Počasí bylo nádherné, typické pro jarní lyžování - v noci mráz,  přes den slunečno a teploty i přes 10 stupňů. Sněhové podmínky byly také ideální -  přes 150 cm přírodního sněhu, a dokonce nám po dobu našeho pobytu napadlo přes 20 cm čerstvého prašanu. Během odpočinkového dne jsme navštívili aquacentrum ve vesničce Wald im Pinzgau. Zpestřením výcviku byla jako vždy i jízda po sjezdovce Streiff - tedy Hahnenkammu v Kitzbühelu, kde se jezdí nejtěžší sjezd v rámci závodů světového poháru.

Lyžařský kurz se nám opět vydařil. Většina žáků udělala ve svých lyžařských dovednostech velký pokrok. Návrat do Česka byl pro nás lehkým šokem, když jsme ze zasněžených plání rakouských Alp přijeli do jarně naladěné české kotliny.

I tentokráte jsme se přesvědčili o pravdivosti hesla: „Když lyžovat, tak do Rakouska, a když do Rakouska, tak do Weyeru a Kitzbühelu."

Ing. Ivan Kudrna

25. 3. 2019   Mgr. Kateřina Jiroutová