Články

Postup do 3. fáze soutěže Astro Pi

Našemu týmu Pardubice Pi ve složení Václav Pavlíček, Filip Filipi, Patrik Kratochvíl a Tomáš Paulysko se podařilo postoupit do 3. fáze soutěže Astro Pi. Znamená to, že náš kód bude spuštěn ve vesmíru na mezinárodní vesmírné stanici ISS.

Konkrétně náš program poběží na počítači Astro Pi po dobu tří hodin, což je přibližně doba, za kterou mezinárodní vesmírná stanice ISS obletí dvakrát Zemi. Během těchto dvou obletů bude náš program pořizovat snímky Země, které nám po skončení mise poslouží k analýze změny množství vegetace na zemském povrchu v posledních desetiletích.

Václav Pavlíček

8. 4. 2020   RNDr. Jana Reslová

Další články, které by vás mohly také zajímat

Soutěž Moon Camp Challenge

Náš dvoučlenný tým SPŠE Base ve složení Tomáš Forejt a Václav Pavlíček se tento rok zúčastnil soutěže Moon Camp Challenge, kterou pořádá Evropská kosmická agentura. Cílem soutěže je vymodelovat měsíční základnu pro alespoň 4 astronauty.

Při návrhu naší základny jsme kladli důraz především na bezpečnost astronautů, na jejich pohodlí, ale také na zdroje vody a potravy. Naše základna je vybavena třemi únikovými východy, obytnými ...

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce

Dne 18.2.2020 proběhlo na Gymnáziu Mozartova okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Oba naši zástupci postupují do krajského kola.

Jan Šulíček (3.D) se umístil na prvním místě a Martin Ladra (2.D) na třetím místě, oba žáci postupují do krajského kola, které se uskuteční dne 12.3.2020 na Gymnáziu Dašická. Děkujeme za úspěšnou reprezetaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Erasmus+ CIT 9 – Španělsko – Santiago de Compostela

Vydejte se s Erasmem+ do zahraničí

Program Erasmus+ zahrnuje výjezdy v oblasti pracovních příležitostí v zahraničí. Cílem Erasmu+ je zlepšení zaměstnatelnosti a profesní mobility mladých lidí. V rámci programu Erasmus+ na naší škole můžete vyjet na několikadenní či několika měsíční pracovní pobyt ve vybrané firmě a získat cenné zkušenost. Přihláška a další informace SPŠE a VOŠ Pardubice vysílá žáky do zahraničí pravidelně, ...