Články

zpět na články novějšístarší

Maturitní ples tříd 4. ME a 2. PE

pátek 15. 2. 2019

Všemi maturanty dlouho očekávaná událost

        Všichni maturanti jsme se sešli už ráno, abychom připravili sál, vše nazdobili a mohli provést poslední zkoušky. Byli jsme nervózní, aby vše vyšlo tak, jak jsme plánovali, a nikdo s nás na sebe neupozornil svým škobrtnutím.

        Sál se začal plnit hosty a my dolaďovali poslední detaily na vystoupení. Nedočkaví hosté a maturanti se nakonec přeci jen dočkali a ples konečně začal.

       První se představila třída 2. PE se svým vystoupením, které ukazovalo smíření s jejich osudem. Nažhavili tak publikum třídě 4. ME, která měla nacvičenou sestavu vtipných scének z filmů. Dále ples pokračoval tradičně šerpováním, to byla malá chvilka slávy pro každého maturanta, kterou si někteří užívali více a někteří méně.

         A nastal čas bujarého oslavování. K tanci hrála kapela, pauzy vyplňovala taneční vystoupení a díky sponzorům nechyběla ani bohatá tombola. Před půlnocí jsme pověrčivě zašlapali své šerpy a doufáme, že nám to maturitu usnadní. Maturanti však měli v rukávu ještě jedno překvapení, a to právě půlnoční. Třída 4. ME předvedla další taneční vystoupení, třída 2. PE byla velmi překvapena, když na pódium vystoupil jeden ze spolužáků a zcela improvizovaně vyšvihl pěvecké vystoupení téměř profesionální úrovně.

         Ples se ubíral ke konci, a tak se někteří účastníci odebrali na after-party do klubu Trinity,  ti slabší se odebrali do svých domovů. My jako maturanti jsme si ples náležitě užili, protože teď nás čeká jen učení, učení, mučení!

Sabina Schneidrová, studentka 2. PE

1. 3. 2019   Mgr. Kateřina Jiroutová