Články

Maturitní cirkus tříd 4. ME a 2. PE

pátek 21. 2. 2020

V pátek 21. 2. 2020 v KD Dukla postavili studenti maturitních tříd své šapitó a přesně v 19,00 odstartovala jejich velkolepá maturitní show.

Obě třídy spojily úsilí a představily svým rodinám, kamarádům a známým zajímavou podívanou. Nechyběli klauni, akrobaté, provazochodci, divoká zvířata a jejich krotitel, siláci lámající železo, medvěd na koloběžce nebo lukostřelec. Jejich vystoupení střídali tanečníci s náročnou choreografií.

Pak již ples pokračoval tradičně šerpováním, proslovem pana ředitele a přípitkem. Následovalo předtančení a bohatá tombola, která letos trhala rekordy. Po půlnočním zašlapávání šerp se většina rodičů loučila, ale studenti pokračovali až do ranních hodin.

Děkujeme všem studentům, kteří připravovali ples, kulisy, choreografii a výzdobu. Byla to skutečně neskutečná podívaná. Teď ale zpátky do lavic a k učebnicím, maturita se rychle blíží. Hodně štěstí!  

 Mgr. Kateřina Jiroutová

publikováno 26. 2. 2020

Další články, které by vás mohly také zajímat

Grafická tvorba v domácím distančním vzdělávání směle pokračuje

Žáci prvního ročníku grafického oboru doma kreslí dle školního zadání portrétní cvičení.

Nouzový stav sice zasáhl do školní výuky, ale nepřerušil ji. Díky nástrojům elektronické komunikace probíhá výuka formou tzv. distančního vzdělávání i nadále. Konkrétně pro žáky prvního ročníku grafického oboru to znamená, že mají online přístup k referenčním podkladům a tutoriálům, které souvisejí s tematickými okruhy předmětu ...

BESEDA S PRACOVNÍKEM CERMATu – už poosmé!

Ve středu 19. února jsme se už poosmé setkali s pracovníkem CERMATu Mgr. Petrem Mlejnkem, abychom se ho zeptali, co je nového ohledně společné části maturitní zkoušky.

Jako téměř vždy začala beseda detailním rozborem problémů, na něž ve svých dotazech upozornila Mgr. Alena Kvasničková. Pak se rozproudila debata trvající hodinu a půl, kde se žáci hlavně třetích ročníků dozvěděli cenné informace a rady ohledně písemné i ústní ...

Silový čtyřboj - školní kolo

Tuto soutěž silných mužů pořádáme již 8 let jako jediní v okrese Pardubice.

Již dvakrát jsme také reprezentovali Pardubický kraj na Mistrovství České republiky v Karviné a právě sever Moravy je v této soutěži v naší republice dominantní. Letošní školní kolo bylo postupové do Krajského finále v Moravské Třebové, kde na vojenském gymnáziu trénují i děvčata. V pravé poledne v úterý 18. 2. se v tělocvičně školy ...