Kalendář

Kliknutím na barevné tlačíko můžete filtrovat akce určené pro vás. Oranžové akce se týkají zájemců o studium na střední škole, zelené VOŠ, modré jsou určeny pro žáky naší školy a jejich rodiče, červené akce jsou pro všechny.

Sledujte prosím nadále www stránky školy (FCB školy), protože v případě zpřísnění podmínek proběhne den otevřených dveří ON-LINE.

Dny otevřených dveří:

pátek 5. listopadu 2021 od 15:00 do 18:00 hodin Karla IV. i Do Nového
sobota 6. listopadu 2021 od 9:00 do 12:00 hodin Karla IV. i Do Nového
sobota 11. prosince 2021 od 9:00 do 12:00 hodin on-line
sobota 15. ledna 2022 od 9:00 do 12:00 hodin  Karla IV. i Do Nového
sobota 5. února 2022 od 9:00 do 12:00 hodin  

 

img/akce/935/large/01.jpg

O bílého havrana Edgara Allana Poea

Vážení a milí soutěžící, vážené kolegyně a kolegové!

Vyhlašujeme už 18. ročník soutěže v anglické recitaci a zpěvuO bílého havrana Edgara Allana Poea“.
 
Pod vlivem epidemické situace jsme se rozhodli změnit koncepci soutěže a ponechat některé z prvků, jež jsme zařadili již vloni.
Soutěž samotná bude probíhat ve dvou kolech. První kolo bude virtuální – natočíte video se soutěžním vystoupením a uložíte ho do úložiště kategorie, v níž hodláte soutěžit, na webu SPŠE Pardubice. Video můžete ukládat v době od 10. ledna do 4. března 2022.
Během března porota videa ohodnotí a vyhlásí finalisty soutěže.
V úterý 5. dubna 2022 v hudebním sále pardubické radnice a v historické klubovně Evropského spolkového domu se pak bude konat finále, na němž porota vybere vítěze všech kategorií – finalistů bude nejvýše 6 v každé kategorii.
 
Spolu s anglickou soutěží jsme už před 9 lety obnovili obdobnou soutěž v němčině pod názvem „Rabe Ralph von Christian Morgenstern“ – tento název jsme zvolili, abychom zachovali symbol soutěže.
Soutěžící v německém jazyce jsou přiřazeni k adekvátním kategoriím soutěže anglické, hodnoceni však jsou pochopitelně zvlášť.
Kategorie se nemění, pouze přibude jedna další – „nejlepší video“.   Dále se soutěží v sólové recitaci, v krátkém dramatickém výstupu, sólovém zpěvu a zpěvu skupin.

http://soutez.spse.cz/havran/

Na této adrese bude od 10. ledna do 4. března 2022 přihláška včetně vložení videa mp4 nebo avi.

 
Srdečně zdraví a na shledanou se těší
 
Mgr. Marie Albrechtová
vedoucí organizačního týmu soutěže

Pro zájemce o studium pořádáme přijímací zkoušky nanečisto, které jsou svým rozsahem i náročností srovnatelné se skutečnými přijímacími zkouškami.

Přijímačky nanečisto se konají v budově SPŠE a VOŠ Pardubice, Karla IV. 13. Termín a čas přijímaček nanečisto je stanoven na středu 2. února 2022 od 13:45 hodin (sraz zájemců testování je od 13:35 hodin ve vestibulu školy)

Přihlášení - on-line registrace (registrace bude spuštěna od 7. ledna 2022). Poplatek za testování je pouze 30 Kč za celou testovací sadu (matematika a český jazyk), hradí se na místě před začátkem testování. Žáci, kteří u nás navštěvují přípravné kurzy na přijímací zkoušky, mají přijímačky nanečisto zdarma. Výsledky testování budou zveřejněny anonymně pod kódovým číslem na našich webových stránkách.

 

Upozornění:

Přijímačky nanečisto se prezenčně uskuteční pouze pokud to umožní aktuální epidemiologická situace. O změně vás budeme informovat na této stránce.

 

Registrační formulář

https://forms.gle/bsFGbChJwbuWbEu16

nahoru